Helsingin Maalariammattikoulu

Kornetintie 2b
00380 HELSINKI

Opettajat

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@hmak.com

Heiskanen Riikka

koulutussuunnittelija, ammatillinen aikuiskoulutus / ammatilliset opinnot, lehtori
050 465 5891

Grén Hanna

ammatilliset opinnot, lehtori
050 443 2276

Haapaniemi Reija

ammatilliset opinnot, lehtori
050 431 1802

Jutila Petri

ammatilliset opinnot, lehtori
050 521 3951

Kuusisto Jouni

ammatilliset opinnot, lehtori
050 430 2068

Lehmonen Marko

ammatilliset opinnot, lehtori
050 521 3952

Leppimaa Sanna

yhteiset opinnot, opinto-ohjaaja
050 441 7745

Pehto Heikki

ammatilliset opinnot, lehtori
050 351 6230

Saarinen Tarja

ammatilliset opinnot, lehtori
050 557 1507

Sahlberg Leena

ammatilliset opinnot, lehtori
050 465 5892

Suominen Kari

ammatilliset opinnot, lehtori
050 414 0729

Raike Marika

ammatilliset opinnot

Nina-Karppinen
Karppinen Nina

työkyvyn ja hyvinvoinnin ylläpitäminen

Raittinen Pekka

kielet, taide ja luova ilmaisu

henkilo
Venäläinen Ville

yhteiskunnalliset aineet

Muu henkilöstö

Ammatti- ja erikoisammattitutkinnot
Heiskanen Riikka

koulutussuunnittelija
050 465 5891
riikka.heiskanen@hmak.com

Toimihenkilöt
Alenius Kirsi

talouspäällikkö
050 468 8807

Häyrinen Helena

opintosihteeri
050 364 4471

Leppimaa Sanna

opinto-ohjaaja
050 441 7745
sanna.leppimaa@hmak.com

Salmela Ville

assistentti
050 364 4471

Wiikinkoski Annukka

rehtori, asiamies
050 465 3240
annukka.wiikinkoski@hmak.com

Ärma Andra

kouluemäntä
050 501 5665

Opiskelijahuolto
Ekholm Teija

kuraattori
040 661 7175
teija.ekholm@hel.fi

Mia Varjus

Psykologi
040 668 4541
mia.varjus@hel.fi

Schauman Rebecca

terveydenhoitaja
040 681 2677
rebecca.schauman@hel.fi