Helsingin Maalariammattikoulu

Kornetintie 2b
00380 HELSINKI

Opettajat

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@hmak.com

Heiskanen Riikka

koulutussuunnittelija
050 465 5891

Grén Hanna

ammatilliset opinnot, lehtori
050 443 2276

Haapaniemi Reija

ammatilliset opinnot, lehtori
050 431 1802

Jutila Petri

ammatilliset opinnot, lehtori
050 521 3951

Kuusisto Jouni

ammatilliset opinnot, lehtori
050 430 2068

Lehmonen Marko

ammatilliset opinnot, lehtori
050 521 3952

Leppimaa Sanna

opinto-ohjaaja
matemaattiset aineet
050 441 7745

Manninen Erja

ammatilliset opinnot, lehtori
050 351 6230

Saarinen Tarja

ammatilliset opinnot, lehtori
050 557 1507

Sahlberg Leena

ammatilliset opinnot, lehtori
opintovapaalla

Suominen Kari

ammatilliset opinnot, lehtori
050 414 0729

Raike Marika

ammatilliset opinnot, lehtori
050 526 7756

Huusko Sinikka

ammatilliset opinnot, lehtori
050 472 2175

Nostaja Kari

ammatilliset opinnot, lehtori
050 465 5892

Venäläinen Ville

yhteiskunnalliset aineet
050 465 4594
(tavoitettavissa opetuspäivinä)

Karppinen Nina

työkyvyn ja hyvinvoinnin ylläpitäminen
050 465 4594
(tavoitettavissa opetuspäivinä)

Muu henkilöstö

Ammatti- ja erikoisammattitutkinnot
Heiskanen Riikka

koulutussuunnittelija
050 465 5891
riikka.heiskanen@hmak.com

Toimihenkilöt
Alenius Kirsi

talouspäällikkö
050 468 8807

Häyrinen Helena

opintosihteeri
050 364 4471

Leppimaa Sanna

opinto-ohjaaja
050 441 7745
sanna.leppimaa@hmak.com

Salmela Ville

assistentti
050 435 1060

Wiikinkoski Annukka

rehtori, asiamies
050 465 3240
annukka.wiikinkoski@hmak.com

Ärma Andra

kouluemäntä
050 501 5665

Opiskelijahuolto
Ekholm Teija

kuraattori
040 661 7175
teija.ekholm@hel.fi

Sara Lamberg

Psykologi
050 581 5795
sara.lamberg@hel.fi

Schauman Rebecca

terveydenhoitaja
040 681 2677
rebecca.schauman@hel.fi