Helsingin Maalariammattikoulu

Kornetintie 2b
00380 HELSINKI

Rehtori

Wiikinkoski Annukka

puh: 050 465 3240
annukka.wiikinkoski@hmak.com

Apulaisrehtori

Nyyssönen Elise

puh: 050 411 0110
elise.nyyssonen@hmak.com

Opettajat

Opettajien sähköpostiosoitteet ovat muotoa etunimi.sukunimi@hmak.com

Grén Hanna

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 443 2276

Heiskanen Riikka

koulutussuunnittelija
puh: 050 465 5891

Lampinen Elisa

viestintä ja vuorovaikutus äidinkielellä suomi ja suomi toisena kielenä, lehtori
puh: 050 428 5286

Jokipii Inni

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 538 1703

Jutila Petri

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 521 3951

Karppinen Nina

työkyvyn ja hyvinvoinnin ylläpitäminen, tuntiopettaja

Koppala Kirsi

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 478 5072

Kuusisto Jouni

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 430 2068

Lappalainen Mirjami

ruotsin kieli, tuntiopettaja
ota yhteys sähköpostilla

Lehmonen Marko

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 521 3952

Lehtonen Janne

ammatilliset opinnot, lehtori puh: 050 465 4594

Leppimaa Sanna

matemaattis-luonnontieteelliset aineet, lehtori, perhevapaalla
puh: 050 441 7745

Länsipuro Roosa

englannin kieli, tuntiopettaja
puh: 050 598 6888

Manninen Erja

ammatilliset opinnot, lehtori, erityisopettaja
puh: 050 351 6230

Nyyssönen Elise

apulaisrehtori, toiminta digitaalisessa ympäristössä -opettaja
puh: 050 4110 110

Pirskanen Krista

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 472 2175

Raatikainen Anu

opinto-ohjaaja
puh: 050 441 7745

Raike Marika

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 526 7756

Raivio Pauli

yhteiskunnalliset aineet, lehtori, vanhempainvapaan sijaisuus puh. 050 432 6808

Saarelainen Anna

toiminta digitaalisessa ympäristössä sekä taide ja luova toiminta -opettaja

Saarinen Tarja

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 557 1507

Sahlberg Leena

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 465 5892

Suominen Kari

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 414 0729

Vihersola Marry

ammatilliset opinnot, lehtori
puh: 050 470 0189

Muu henkilöstö

Ammatti- ja erikoisammattitutkinnot
Heiskanen Riikka

koulutussuunnittelija
puh: 050 465 5891
riikka.heiskanen@hmak.com

Toimihenkilöt
Alenius Kirsi

talouspäällikkö
puh: 050 468 8807
kirsi.alenius@hmak.com

Aromaa Susanna

kouluemäntä
puh: 050 521 8005
susanna.aromaa@hmak.com

Mattanen Ville

ohjaaja, assistentti
puh: 050 412 3235
ville.mattanen@hmak.com

Nyyssönen Elise

apulaisrehtori
puh: 050 411 0110
elise.nyyssonen@hmak.com

Safar Nawid

ohjaaja, assistentti
puh: 050 410 6119
nawid.safar@hmak.com

Salmela Ville

assistentti
puh: 050 435 1060
ville.salmela@hmak.com

Opiskelijahuolto ja opinto-ohjaus
Raatikainen Anu

opinto-ohjaaja
puh: 050 441 7745
anu.raatikainen@hmak.com

Pesonen Sanna

kuraattori
puh: 040 702 6377
sanna.pesonen@hel.fi

Schauman Rebecca

terveydenhoitaja
puh: 040 826 3760
rebecca.schauman@hel.fi

Virtapuro Meri

psykologi
puh: 040 671 1936
meri.virtapuro@hel.fi